Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dbać o auto z powłoką ceramiczną ?

2022-10-28

Państwa samochód został zabezpieczony powłokami ceramicznymi. Będą chronić go przez kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, niezależnie od warunków atmosferycznych, pory roku, klimatu oraz temperatury. Oto kilka naszych porad jak zadbać o zabezpieczony lakier samochodu powłoką:

1.      Nie korzystać z myjni szczotkowych, szorstkich gąbek. NIGDY  

2.      Zaopatrzyć się w kilka podstawowych narzędzi do mycia ( 2 wiadra, szampon o neutralnym pH, aktywna piana, rękawica, ręcznik do osuszania lakieru typu fluffy ( nie używać irchy)    

3.      Samochód najpierw opłukujemy z zaschniętego brudu, wykonujemy pre wash aktywną pianą i ponownie spłukujemy od dołu do góry auta i z powrotem. Następnie zanurzając rękawice/ gąbkę z mikrofibry w wiadrze z wodą z wodą i szamponem dokładnie myjemy całą karoserię od góry do dołu.  

4.      Kolejnym krokiem jest ponowne opłukanie karoserii    

5.      Na koniec przy użyciu ręcznika do osuszania samochodu, wycieramy go dokładnie. Czynność ta jest bardzo ważna, ponieważ pozwoli na uniknąć brzydkich plam po wodzie, które pozostawione na lakierze ściągają kurz i zasychają na lakierze tworząc „waterspoty”  

6.      Co dwa trzy mycia zalecamy użycia produktu typu „quick detailer” . Ten preparat wspomaga działanie powłoki. My polecamy Prostaff CC Water Gold    

7.      Owady zebrane na przednich elementach auta po trasie należy bezzwłocznie usunąć . Pozostawione wżarte i wygrzane na słońcu ślady po owadach mogą być nie możliwe później do usunięcia.            

Mycie na myjniach bezdotykowych: Nie zabraniamy myć na myjniach bezdotykowych ale nalegamy na zwrócenie uwagi na dokładne spłukanie samochodu. Wysokie PH chemii używanych na myjniach bezdotykowych potrafi negatywnie wpłynąć na działanie zabezpieczeń(w pierwszej kolejności niepoprawnie spłukana chemia “odłoży” się na powłoce prowadząc do utraty hydrofobowości i z czasem zacznie wpływać na nią chemicznie uszkadzając nieodwracalnie jej strukturę). Proces płukania powinien być przeprowadzony programem z wodą demineralizowaną i powinien być równie długi co pierwszy program tzw mycie zasadnicze.                         

Pamiętaj o serwisie powłoki co rok lub 10 000 km

pixel